• Ida

Nasza praca w PNWM - spoiler: nie robimy kawy

Updated: Mar 30, 2021


Po tym jak przedstawiłyśmy Wam, czym w ogóle jest PNWM, dzisiaj chcemy opowiedzieć

o naszych zadaniach. Czym właściwie zajmuje się wolontariusz w PNWM? Krótko mówiąc: prawie wszystkim! Jako wolontariuszki pracujemy w "Referacie koordynacji projektów własnych". Jest to dział PNWM odpowiedzialny za publikacje, szkolenia i projekty wewnętrzne. Ten blogto na przykład również projekt wewnętrzny.


W naszej codziennej pracy oznacza to: pisanie zapowiedzi nadchodzących publikacji, korektę tekstów czy gromadzenie i porównywanie ofert, np. od grafików, którzy mają zaprojektować nasze publikacje. Czasami również tłumaczymy, piszemy protokoły

lub prowadzimy research’e dla naszej szefowej Magdy.


Zajmujemy się również zbieraniem funduszy, bo PNWM także potrzebuje wsparcia finansowego. Aby je pozyskać, należy regularnie sprawdzać najróżniejsze biuletyny, weryfikować i oceniać warunki niektórych programów finansowania i sporządzać stosowne wnioski (ale tym ostatnim zajmuje się nasz doświadczony fundraiser, nie my ;)).


Ta rola "dziewczyn od wszystkiego", którą pełnimy, jest naprawdę interesująca, ponieważ daje nam możliwość bliższego poznania wielu różnych obszarów działania PNWM w ciągu jednego roku. Podczas, gdy stali pracownicy zazwyczaj pracują wyłącznie w jednym referacie, my w ciągu kilku miesięcy pobytu w PNWM poznałyśmy nie tylko "nasz" referat, ale także dział finansowania zewnętrznego i PR.


Niemniej jednak, z powodu pandemii, pod wieloma względami nasz wolontariat wygląda inaczej niż planowano. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy podczas pandemii, kliknij tutaj.