top of page
  • Isabell

Warszawa - nieodkryty klejnot

Mieszkam w Warszawie już prawie rok i mimo, że wiele mnie ominęło z powodu pandemii, szczególnie na początku, to jestem bardzo szczęśliwa, że zdecydowałam się spędzić ten rok właśnie tutaj.

Ale co właściwie czyni Warszawę tak wyjątkową?

W Warszawie każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli kochasz zgiełk miasta, w centrum poczujesz się jak w domu, jeśli jesteś fanem staromodnej atmosfery, pokochasz Stare Miasto, jeśli nie potrafisz nasycić się kulturą i historią, możesz wybrać spośród wielu muzeów, a jeśli potrzebujesz trochę spokoju i natury, możesz odpocząć w jednym z pięknych parków.

Kiedy przyjechałam tutaj po raz pierwszy, myślałam, że Warszawa, jako stolica Polski, będzie bardzo podobna do Berlina.


Jako osoba, która mieszka bardzo blisko Berlina i spędziła tam wiele czasu, czułam się przygotowana na to nowe miasto. Ale Warszawa tylko w centrum przypomina nieco Berlin, gdzie indziej jest znacznie spokojniejszym miastem, gdzie nie ma ogromnych tłumów ludzi na każdym rogu. Warszawa wydaje mi się przytulniejsza. Dzięki temu miasto emanuje ciepłem i życzliwością. Szczególnie w dzielnicach, które zostały zaprojektowane jako mieszkalne, nie wydaje się ono tak anonimowe i zatłoczone, jak Berlin. Tak więc każdy, kto ma dość klasycznego życia w wielkim mieście, ale chce korzystać z jego dobrodziejstw, prawdopodobnie będzie czuł się w Warszawie bardzo dobrze. A jeśli lubisz chodzić wieczorem do pubu lub dużo imprezować, to po pandemii jest tu aż nadto miejsc, do których możesz się udać.

Mam nadzieję, że udało mi się podzielić z Wami moimi wrażeniami z Warszawy, w której spędziłam ostatni rok.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Warszawie, zajrzyj tutaj!

bottom of page