top of page
  • Maja

Wiosna wybuchła nam prosto w twarz!

Hejka! Ostatnie miesiące były dla nas bardzo intensywne. Wszystko kręciło się wokół naszego wolontariackiego projektu, niczym po orbitach słońca. Udało nam się podczas tego czasu przygotować naprawdę wiele. Miejsce projektu i temat - pierwsze wyzwanie, aby zdecydować się którą ścieżką podążymy i dokąd ona nas zaprowadzi. Już wiemy! Idąc śladami naszej intuicji i polsko-niemieckiej historii trafiłyśmy do Krzyżowej, to tam właśnie odbędzie się nasz projekt. Osobiście na początku marca odwiedziłyśmy Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej, gdzie po ośrodku i ogromnej przestrzeni wokół, oprowadziły nas przedstawicielka miejsca oraz Charlotte, tutejsza wolontariuszka. Jesteśmy przekonane, że spodoba się tam i wam, szczególnie w majowej odsłonie zieleni i rozkwitu. Dla wszystkich ciekawskich - gdzie leży Krzyżowa, możemy naprowadzić, że niedaleko Wrocławia. Każdy powinien poznać to miejsce i doświadczyć duszę tej polsko-niemieckiej przestrzeni do integracji. ;)


Program wydarzenia czeka na wyfrunięcie spod naszych skrzydeł. Ostrzegamy nadchodzi wielka fala (tym razem nie-covidowa) informacyjna i niespodziankowa – co tam dla uczestników*czek zgotowałyśmy. I jakie tematy poruszymy wspólnie z referentami*kami podczas warsztatów.


Maj, a dokładniej od 16tego do 22giego - jesteśmy przekonane, że będzie to najlepszy czas, kiedy wiosenna aura przejmie władanie, a covidowe mutacje zmniejszą swoją moc rozprzestrzeniania się choróbskowego na rozprzestrzenianie uwrażliwiające na równouprawnienie płci.

Dni będą stawać się już przecież co raz dłuższe i co raz cieplejsze. Witamina D zacznie przyswajać się lepiej, z każdym promieniem słońca na naszym policzku. Zieleń majowa wybuchnie, pąki kwiatów będą w pełni rozkwitu, a nasze umysły będą otwarte na dawkę dyskusji polsko-niemieckich i wiedzy połączonej z nowym pakietem inspiracji.


Zostawiam Was z tym przedsmakiem! A już jutro 01 kwietnia zapraszam Was na naszą stronę internetową https://www.europecalling-pnwm.org/projekte - gdzie pojawią się zapisy na projekt „Equality, Equity and Justice“.


A tutaj jeszcze kilka fotek z naszego wyjazdu do Polski – Wrocław, Krzyżowa, Warszawa.


bottom of page